Logo do druku

Program obóz językowy w Brighton

PROGRAM:

1 dzień
wyjazd w godzinach przedpołudniowych. Nocny przejazd przez Niemcy, Holandię i Francję.


2 dzień
Przeprawa promowa Calais – Dover i przejazd do Canterbury, zwiedzanie miasta, ćwiczenia językowe, możliwość udziału w mszy św w Katedrze Kanterberyjskiej, zwiedzanie katedry oraz ruin zamku (dla chętnych zwiedzanie Muzeum Opowieści Kanterberyjskich). Wieczorem przyjazd do Worthing, niedaleko Brighton, powitanie z rodzinami, wspólna obiadokolacja i wieczór w rodzinach, czas wolny na rozpakowania bagażu i odpoczynek.


3 dzień
Śniadanie. przejście na zajęcia lekcyjne Test kwalifikacyjny, podział na grupy wg poziomu zaawansowania zajęcia – 1,5 h lekcyjne. Spotkanie z opiekunami, zadanie i omówienie projektu do przeprowadzenia przez uczestników kursu w centrum miasta Worthing. Obiadokolacja w rodzinach Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek.


4 dzień
Śniadanie + prowiant – wyjazd do Winchester. Obiadokolacja u rodzin. Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek.


5 dzień
Śniadanie. Przejście na zajęcia lekcyjne. Zajęcia językowe – 4 h lekcyjne, Spotkanie z opiekunami, przejazd i wspólne zwiedzanie Brighton – Royal Pavilion, Oceanarium, molo i plaża. Wieczorem powrót do Worthing, obiadokolacja w rodzinach. Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek


6 dzień
Około 7.00 Wyjazd do Londynu (lunch i obiad pakowany na drogę). Przyjazd pod Tower of London i Tower Bridge, wycieczka stateczkiem po Tamizie od Tower of London do Houses of Parliament, zwiedzanie London Eye, spacer szlakiem najsłynniejszych zabytków w Londynie - Houses of Parliament – Big Ben, Westminster Abbey, 10 Downing Street, lunch w St James's Park, przejście pod Buckingham Palace, Piccadilly Circus i Trafalgar Square, zakupy w Covent Garden (czas na obiad), przejazd autokarem pod muzeum figur woskowych Madame Tussauds - zwiedzanie. Powrót do Worthing.


7 dzień
Śniadanie. Przejście na zajęcia lekcyjne. Zajęcia językowe – 4 h lekcyjne. Zakończenie kursu i wręczenie świadectw ukończenia oraz nagród dla najpilniejszych uczniów. Spotkanie z opiekunami – przejście do parku, prezentacja projektów oraz wyników badań przeprowadzonych przez uczniów. Wręczenie nagród za najlepiej przygotowany projekt. Wyjście na kręgle (płatne indywidualnie ok. 4 funtów), Wyjście na basen (płatny indywidualnie ok. 2,60 funtów) Obiadokolacja w rodzinach. Wieczór w rodzinach, czas na odpoczynek.


8 dzień
Śniadanie. 8.00 – wyjazd do Portsmouth (zwiedzanie miasta). Powrót do Worthing. Obiadokolacja w rodzinach. Dyskoteka międzynarodowa (cena ok. 4 funtów.


9 dzień
Śniadanie. Pobranie prowiantu. Zbiórka. Czas na zakupy w Brighton, możliwość udziału we mszy św. wyjazd do Polski, przeprawa promowa Dover – Callais.


10 dzień
Przejazd do Polski przez Francje, Niemcy Przerwa na śniadanie (płatne indywidualnie) Powrót do Polski.