Logo do druku

Wyspy Kanaryjskie - wycieczki fakultatywne

Fuertaventura

Gran Tour Fuerteventura – wizyta w miejscowości Betancuria, pierwszej stolicy wyspy: zwiedzanie kościoła Santa Maria, prezentacja wyrobów z aloesu – najpopularniejszego produktu wyspy. Przejazd do punktu widokowego Mirador Morro Velosa, skąd widać zarys Lanzarote. Degustacja wyśmienitych kozich serów, obiad w restauracji. Dalej trasa wiedzie na północ, mijając La Oliva, przez najstarszy kurort Corralejo. Postój przy słynnych wydmach. Powrót wschodnim wybrzeżem, mijajc po drodze najgroźniejszy wulkan wyspy – Czerwoną Górę i Salinas del Carmen – saliny, gdzie pozyskiwano sól z oceanu. Wyjazd ok. godz. 9.00, powrót ok. godz. 18.00. Cena – ok. 50 EUR.

Wyspa Lanzarote – wizyta w regionie La Geria, którego pejzaż składaja się z zastygłej lawy i popiołu wulkanicznego. Przejazd na północ wyspy do Jameos del Agua – jaskini zaadaptowanej przez lokalnego artystę Cezara Manrique. Przejazd do Doliny Tysiąca Palm. Przerwa na obiad. Wjazd na Pico del Chache, najwyższy szczyt Lanzarote, skąd rozpościera się przepiękny widok na wulkan La Corona. Przejazd wybrzeżem zachodnim do Parku Narodowego Timanfaya – Góry Ognia, największej atrakcji wyspy i uczestnictwo w doświadczeniach geotermalnych. Ostatnim punktem programu są mijane po drodze Salinas del Janubio i Los Hervidores – urwiste wybrzeże, gdzie lawa spotkała się z oceanem. Powrót ok. godz. 19.30. Cena z obiadem – ok. 80 EUR (z Costa Calma i Jandia – ok. 85 EUR).

Submarine – rejs łodzią podwodną z portu w Morro Jable. Zejście na głębokość ok. 25 m. W czasie rejsu można podziwiać morską faunę; nurek wabi i dokarmia ryby różnego gatunku. Cena – ok. 60 EUR z Jandia, ok. 65 EUR z Castillo.

Windsurfing dla początkujących. Kurs przeznaczony jest dla początkujących. Podczas 1 dnia nauki sprawdzisz, czy windsurfing jest tym, czego szukasz. Wyspy Kanaryjskie słyną z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Cena: 4 godz. – 45EUR, 12h – 120EUR

Wynajem samochodu od 60EUR/dzień

Teneryfa

Grand tour - teide " krajobraz księżycowy" i objazd wyspy. Całodzienną wycieczkę rozpoczynamy trasą od wyjazdu do Parku Narodowego Canadas del Teide przez Villaflor, miejscowość najwyżej położoną w Hiszpanii (1466 m n.p.m). Po drodze będziemy mieli możliwość podziwiania wyjątkowego okazu sosny kanaryjskiej (do objęcia drzewa potrzeba 8 dorosłych osób), a także zapierających dech w piersiach widoków na górskie kotliny i Ocean Atlantycki. Na terenie parku będziemy mieli możliwość zobaczenia zachwycającego szczytu wciąż aktywnego wulkanu Teide uznawanego za najwyższą górę Hiszpanii (3718 m n.p.m). Kolejnym punktem wycieczki jest Icod de los Minos, gdzie podziwiać będziemy wieczne drzewo Drago, którego purpurowe soki w przeszłości służyły do farbowania szat królewskich. W Icod de los Vinos degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Naszą przygodę zakończymy spacerem po starówce przepięknego miasta La Orotava, gdzie zobaczymy przykłady starej kanaryjskiej architektury. Do hoteli powrócimy autostradą, zostawiając za sobą miejscowości: La Candelaria, Guimar, El Medano. Obiad na trasie wliczony w cenę. Cena - ok. 52 Euro.

City Tour - zakupy. Wycieczkę rozpoczynamy wyjeżdżając z południa wyspy. Po drodze mijamy miejscowości: San Isidro, El Medano i Guimar zamieszkałe przez ludność lokalną. Pierwszy punkt zwiedzania to miejscowość La Candelria; zwiedzimy jedyną na wyspie katedrę, zobaczymy jaskinię będącą świadkiem cudu objawienia. La Candelaria służy również z potężnych posągów Guanchowskich Królów. Dalej droga prowadzi do przepięknej stolicy wyspy. Santa Cruz to perła starej kanaryjskiej architektury połączonej tu z nowoczesnością. Będzie również czas na zrobienie zakupów na słynnej Calle Castillo, gdzie znajdziemy zarówno sklepy najlepszych światowych marek, jak i te dostępne na każdą kieszeń. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Wycieczka półdniowa. Cena - ok 33 Euro.

Loro Parque. Położony na północy wyspy park o powierzchni 135.000 m (kwadratowych), otwarty w 1972 r. Największy na Wyspach Kanaryjskich ogród zoologiczny. Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności sprawiają, iż jest to prawdziwy rajski ogród. Na terenie parku żyją m.in. różnokolorowe papugi, flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy, dla gości organizuje się pokazy delfinów. Ponadto w lutym 2006 r. uruchomiono największe i najnowocześniejsze na świecie akwarium orek. Niezapomniane wrażenie robi "planeta pingwinów", które można obserwować w ich naturalnym, doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Całodzienna wycieczka. Cena - ok. 60 Euro.

Rejs na Gomerę. Wyspa Gomera, dzika zielona, nieodgadniona wyspa archipelagu. Ma powierzchnię 379 km (kwadratowych). Prawie okrągły jej masyw wznosi się do 1487 m n.p.m w części centralnej, skąd ciągną się głęboko wcięte wąwozy, przy brzegu dochodzące do kameralnych plaż. Po przybyciu na wyspę, do stolicy San Sebastian, spotkamy się z pamiątkami wizyt Krzysztofa Kolumba. Symbolem wyspy sa "Los Organom" wulkaniczne skały uformowane siłą wiatru z wulkanicznych kamieni. Zachwyci nas również las laurowy w środku parku Garajonay. Wycieczka całodzienna. W cenę wliczony lunch. Cena - 63 Euro.

Rejs Freebird. Rejs katamaranem - wycieczka popołudniowa, wyjątkowa propozycja do miłośników morza, żeglarstwa, pasjonatów wodnej przygody, ale także do wszystkich kochających przyrodę. Zarówno dorosłych jak i dzieci. Rejs katamaranem, stanowi wyprawę w poszukiwaniu delfinów i waleni, które przez cały rok mieszkają u wybrzeży Teneryfy. W jednej z malowniczych zatoczek, łódź zatrzymuje się na kąpiel morską. Wycieczkę rozpoczynamy od przejazdu autokarem do portu, rejs trwa ok. 3 godzin. W cenie wycieczki lunch, napoje bezalkoholowe. Cena - ok. 45 Euro.

Parada Karnawałowa (luty). Wyjazd autokarem w godzinach popołudniowych na północ wyspy, uczestniczenie w paradzie karnawałowej w Puerto de la Cruz lub Santa Cruz, parada trwa ok. 3 godzin, następnie możliwość zabawy na ulicach miast. Wycieczka trwa do późnych godzin nocnych. Zamiast kolacji, lunch pakiet. Cena - 27 Euro.