Logo do druku

Madera - wycieczki fakultatywne

Rejs repliką Santa Marii (statek Kolumba)

Zapraszamy na rejs wzdłuż wybrzeży Madery, repliką statku, na którym Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę. W czasie rejsu możliwość podziwiania delfinów i, przy odrobinie szczęści, wielorybów. Cena - ok. 35 Euro.

Porto Moniz

Całodniowa wycieczka z lunchem i napojami w cenie. Wyjazd w kierunku Camera de Lobos, wioski rybackiej słynącej z połowów największych ryb.Przejedziemy przez najwyższy w Europie klif Cabo Girao (580 m ), w stronę Ribeira Brava. Następnie rozpoczniemy wjazd na górę Paul da Serra (1400 m), po drodze zobaczymy niezwykle bogatą szatę roślinną wyspy. Docieramy do Porto Moniz, miejscowości na północnym wybrzeżu słynącej z naturalnych basenów pośród skał wulkanicznych. Lunch. Przejazd wąską drogą, biegnącą wzdłuż oceanu do Sao Vicente. Na trasie liczne przepaści, tunele i wodospady, ten odcinek zadziwia pięknem. Wjazd na górę Encumeada (1700 m), skąd widać ocean na północy i na południu wyspy. Powrót do hotelu. Cena - ok. 47 Euro.

Porto Santo

Całodniowa wycieczka na drugą wyspę archipelagu Madery. Porto Santo jest zupełnym przeciwieństwem Madery. Jest to wyspa praktycznie pozbawiona wody i roślinności, którą widzimy na każdym kroku na Maderze. Posiada natomiast niesamowitą długą na 9 kilometrów, złotą plażę. W cenie przeprawa promem (ok.2,5 godz.) oraz wycieczka po wyspie. Cena - ok. 85 Euro.

Santana

Całodniowa wycieczka z lunchem i napojami w cenie. Na tej wycieczce dojedziemy do malowniczej wioski Santana, gdzie znaleźć można urocze domki o szpiczastych dachach krytych strzechą. Po drodze przejedziemy przez prastary las Lurissilva, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa. Zatrzymamy się też na najwyższym szczycie wyspy. Pico do Arieiro na wysokości 1818 m. Po drodze lunch. Cena - ok. 47 Euro.

Levada

Wyspa słynie z kanałów, którymi dostarczana jest woda z gór, w każdy zakątek wyspy. Kanały te powstały jeszcze w czasach, kiedy na wyspie przebywali Holendrzy. Wzdłuż kanałów powstała ogromna ilość tras trekkingowych o zróżnicowanej trudności. Oto kilka z nich:

Boa Morte - Quinta Grande
Czas trekkingu: ok. 3 godz. S topień trudności: 1 (łatwy)
Trekking przez las piniowy, przez maleńkie, tarasowo połozone pola uprawne wzdłuż Levada do Norte. Przez cały czas widzimy ocean. Cena - ok. 23 Euro.
Ribeiro Frio - Qortela
Czas trekkingu: ok. 4godz. Stopień trudności: 2+ (średni)
Jedna z najładniejszych Levada na Maderze. Droga wiedzie przez prastary las Lurissilva. Cena - ok. 30 Euro.
Pico Do Arieiro - Pico Ruivio
Czas trekkingu: ok. 4 godz. Stopień trudnośc: 3+ (trudny)
Jest to Levada prowadząca przez najwyższe szczyty wyspy. Ciągła wspinaczka lub schodzenie w dół wynagrodzone jest najlepszymi widokami na wyspie. Cena - ok. 30 Euro.