Logo do druku

Djerba - wycieczki fakultatywne

Dookoła wyspy (pól dnia)

Wycieczka dookoła najciekawszych miejsc na Djerbie.

Wyjazd z hotelu ok. 8 rano, zwiedzanie rozpoczynamy od Drogi Rzymskiej która łączy wyspę z lądem: El Kantara, następnie przejeżdżamy do Guellala, miejscowość znana z produkcji wyrobów garncarskich, wizyta w jednym z takich zakładów, w którym zobaczymy proces tworzenia wyrobów oraz wizyta w muzeum tradycji i sztuki ludowej. Kolejnym etapem naszej wycieczki jest wizyta w synagodze Ghriba, przejazd do Houmt Souk stolicy wyspy Derby centrum turystycznego znanego z tkactwa . W Houmt Souk przewidujemy czas wolny na targach (souks), organizowanych raz w tygodniu w miejscach zadaszonych w celu zrobienia zakupów. Powrót do hotelu. Cena - ok. 60zł/os.

Rejs statkiem na wyspę różowych flamingów ( 3/4 dnia)

Wyjazd z hotelu około 8.30 przejazd do portu w Houmt Souk, rejs na pokładzie statku pirackiego na wyspę różowych flamingów animowany przez rybaków. Rejs w jedną stronę trwa ok półtorej godziny. Na wyspie z bliska zobaczymy różowe flamingi. Mamy przewidziany czas na plażowanie, kąpiel morską, zbieranie wypływających muszelek i ostryg. W cenie przewidziany lunch. Powrót do hotelu. Cena - ok. 90zł/os.

Sahara (1 dzień)

Matmata/Douz

Przejazd w samochodach z napędem na 4 koła. Wyjazd z hotelu ok. 07.00 drogą rzymską łączącą Djerbę z lądem w kierunku Tamezret; górskiej wioski z kamienia zamieszkałej przez Berberów (tak określamy rdzennych mieszkańców Tunezji). Przejazd do Douz; zwany bramą Sahary, postój w Douz, drugie śniadanie i możliwość przejażdżki na grzbietach wielbłądów miedzy piaszczystymi wydmami( fakultatywnie i za opłatą na miejscu 15 DT( 35 PLN) za godzinę) . Kolejnym etapem naszej wycieczki na Saharę jest Matmata, zwiedzanie domów Troglodytów wykutych w skałach zamieszkałych obecnie przez Berberów. Powrót na Djerbę przez Medenine i drogę rzymską. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Cena - ok. 200zł.

Cuda Derby (1 dzień)

Przejazd przez region Menzels, w czasach przed kolonialnych był uznany za największe centrum handlu północnej Afryki. Ponadto, w tym regionie w Marcu 1943 r. miał miejsce zakończony niepowodzeniem atak wojsk Niemieckich dowodzonych przez Gen. Erwina Rommela na 8 Oddział Armii Brytyjskiej. Następnie przejazd do miejscowości Guellala „wioska garncarzy”, znanej z produkcji wyrobów garncarskich, wizyta w jednym z muzeum. Lunch w restauracji. Kolejnym etapem będzie wspinaczka na dzikim wybrzeżu Sidi Jmour. Później wolne popołudnie w Houmt Souk stolicy Djerby. Cena - ok. 100zł.

Tataouine/Chenini (1 dzień)

Przejazd w samochodach z napędem na 4 koła.  Wyjazd z hotelu o ok. 07.00 przejazd drogą rzymską w kierunku Medenine, aby obejrzeć Ghorfas (dawne domy Beduinów) .Następnie przejazd do Tataouine znanego z targu z przyprawami oraz fabryki, w której przerabiane są rogi gazel. W kolejności Chenini i zwiedzanie wioski częściowo wykutej w skale, a potem zwiedzanie Ksours –Starożytnych pałaców berberyjskich. Powrót na Djerbę późnym popołudniem. Cena - ok. 140 zł.

Ksar Ghilaine (2 dni)

Przejazd samochodami z napędem na 4 koła , dodatkową i niezapomnianą atrakcją będzie noc spędzona pod namiotami na pustyni. Wyjazd z hotelu ok. 07.00 drogą rzymską w kierunku Medenine i zwiedzanie Ghorfas (dawne domy Beduinów). Przejazd do Tataouine znanego z targu z przyprawami oraz fabryki, w której przerabiane są rogi gazel. Chenini; zwiedzanie wioski częściowo wykutej w skale. Przejazd z pustyni kamienistej na piaszczystą i dojazd do Ksar Ghilane: Oaza na pustyni z palmami i źródłem ciepłej wody, gdzie można się kąpać. Fakultatywnie przejażdżka na grzbietach wielbłądów lub konno po wydmach pustynnych (fakultatywnie i płatne na miejscu). Noc pod namiotem berberyjskim na polu namiotowym El Bilbane lub podobnym. Nazajutrz wyjazd w kierunku Tamezret ( wioski z kamienia) i Matmaty, zwiedzanie domów Troglodytów wykutych w skałach zamieszkałych przez Berberów. Obiad. Powrót na Djerbę. Cena - ok. 320 zł.

Wieczór Tunezyjski

Wieczorne spotkanie przy biesiadnym stole z regionalnymi potrawami, winem, folklorystycznymi występami ; między innymi. tańcem brzucha, pokazami tańców regionalnych, muzyką z różnych zakątków Tunezji, połykaczami ognia i fakirami. Wspaniała okazja aby poznać obyczaje i kulturę Tunezji. Cena - ok. 100 zł.