Logo do druku

Grecja - wycieczki fakultatywne

Olimp i Meteory – po śniadaniu przejazd na Przełęcz Enipeas., następnie zwiedzanie zamku Kastro, po drodze wizyta w Dolinie Tembi ze słynącymi z uzdrawiających mocy źródełkami , na zakończenie tajemnicze klasztory w Meteorach i pokaz malowania ikon, czas wolny w drodze powrotnej na drobne zakupy i spacer.  Wyjazd ok. godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.30. Cena – ok. 43 EUR, łącznie z biletami wstępu.

Rejs na Skiatos – statek wypływa z portu w Achilion, rejs na Skiatos trwa ok. 1h, podczas rejsu organizowane są animacje: wspólne tańce, gry i zabawy towarzyskie, czas wolny na wyspie do wykorzystania we własnym zakresie, następnie dalszy rejs na jedną z malowniczych, korzystanie z uroków błękitnego morza, powrót do hotelu na pózna kolację. Cena  – ok. 41 EUR.

Saloniki – zwiedzanie centrum z wieloma atrakcyjnymi budynkami m.in. Cerkwią Agios, Rotundą. Podziwianie panoramy miasta z Biełej Wieży, czas wolny w centrum miasta na drobne zakupy i kawę. Cena – ok. 41 EUR.

Wieczór grecki – przy dźwiękach  zespołu folklorystycznego wkroczymy w świat muzyki bałkańskiej oraz greckich tańców. Zatańczymy Zebekiko, Sirtaki i oczywiście słynną Zorbę. Rozsmakujemy się w kuchni śródziemnomorskiej i tradycyjnych napojach, wśród których znajdą się feta, oliwki, tzatziki i greckie wino.. Cena – ok. 20 EUR.

Windsurfing – kurs przeznaczony jest dla początkujących.  Podczas 1 dnia nauki sprawdzisz, czy windsurfing jest tym, czego szukasz. Wybrzeże greckie stwarza dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Cena: 4 godz. – 45EUR, 12h – 120EUR

Wynajem samochodu od 60EUR/dzień