Logo do druku

Wycieczka do Paryża - program zwiedzania

Program wyjazdów z 2 noclegami: turnusy oznaczone *

1 dzień - Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd nocny przez Niemcy do Francji. 

2 dzień - przyjazd do Paryża w godzinach rannych; zwiedzanie centrum historycznego Paryża: La Cite: katedra Notre Dame, pałac Sprawiedliwości, Saint Chapelle, Dzielnica Łacińska - Ogrody i Pałac Luksemburski; Panteon, Sorbona. Spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru - dawnego pałacu królewskiego. Przejazd do hotelu. Nocleg. 

3 dzień - Śniadanie, następnie dalsze zwiedzanie Paryża: min. Muzeum Perfum, Opera Garnier, Plac Vandome, Plac Pigalle, Moulin Rouge, Plac du Tertre, Bazylika Sacre-Coeur. Czas wolny, spacer wieczorny po wzgórzu Montmarte. Nocleg. 

4 dzień - Śniadanie, Łuk Triumfalny i spacer po Champs Elysees, Pałac Inwalidów z grobem Napoleona. Plac Tocadero, przejście pod Wiezę Eifflea. Czas wolny. Dla chętnych rejs po Sekwanie. Przejazd do La Defense - najnowocześniejszej dzielnicy Paryża z Grande Arche. Czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Niemcy.

5 dzień - Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Program wyjazdów z 2 noclegami: dla pozostałych turnusów

1 dzień - Wyjazd wg rozkładu jazdy , przejazd przez Niemcy do Francji
2 dzień - przyjazd do Paryża; zwiedzanie centrum miasta: Łuk Triumfalny, spacer po Champs Elysees - najsłynniejszej alei świata Plac de La ConcordeOgrody Tuileries. Kolacja*. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie, przejazd do Montmartre: Plac Blanche ze słynnym Moulin Rouge, Plac Pigalle, Bazylika Sacre-Coeur. Place du Tertre. Przejazd do centrum miasta: Plac Vendome - Hotel Ritz, Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard; Plac Inwalidów z grobem Napoleona, nastepnie Trocadero, Pola Marsowe, Wieza Eifflea. Wieczorny rejs po Sekwanie. Kolacja*. Nocleg.
4 dzień - Śniadanie, przejazd komunikacją miejską do centrum Paryza: Centrum Kulturalne G.Pompidou, Hotel de Ville. Wyspa Cite z Katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości, Świętą Kaplicą Conciergerie - dawne więzienie. Przejście do dzielnicy Łacińskiej. Zwiedzanie Panteonu. Przejście do Ogrodu Luksemburskiego, w którym mieści się XVII wieczny Pałac Marii Medycejskiej aktualnie gmach senatuFrancji. Następnie spacer bulwarem St.Michel. Spacer zakończymy przy Muzeum d.Orsay. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski


5 dzień - Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Program wyjazdów z 4 noclegami

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy.

2 dzień:
Przejazd tranzytowy przez Niemcy do Francji. W godzinach popołudniowych przyjazd do Orleanu- miasta o królewskich i republikańskich tradycjach, kojarzonego z postacią Joanny d"Arc. Zwiedzanie: Stare Miasto, XVI-wieczny hotel Groslot, gotycka katedra Saint-Croix, pomnik Joanny d"Arc. Przejazd do hotelu w okolicy Orleanu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord - największa rezydencja w dolinie Loary powstała z inicjatywy Franciszka I i najprawdopodobniej wg pierwotnego projektu Leonarda da Vinci, Chenonceau - ten romantyczny, służący rozrywkom zamek budowany był staraniem kobiet z arystokratycznych rodów; wysadzana platanami aleja prowadzi do wspaniałych ogrodów, Amboise- zamek o największej randze historycznej; mieszkał tu Ludwik XI, urodził się i umarł Karol VIII, a Franciszek I i Katarzyna Medycejska byli częstymi gośćmi; prawdziwym klejnotem architektury gotyckiej jest Kaplica św. Huberta - domniemane miejsce pochówku Leonarda da Vinci. Przejazd do Paryża, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Paryża: Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard (będzie możliwość zakupów po preferencyjnych cenach, a także zapoznania się z technologią produkcji perfum). Następnie przejedziemy na Plac Vendome, przy którym znajduje się Hotel Ritz. W Muzeum d"Orsay, które znajduje się w byłym dworcu kolejowym będzie można podziwiać unikalną kolekcję obrazów impresjonistów. Przejście do dzielnicy Montmartre przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Plac Pigalle, położona w pobliżu bazylika Sacre Coeur. Zwiedzanie Montmartre"u zakończymy na Place du Tertre, który jest historycznym miejscem powstania najbardziej znanego z nowoczesnych prądów malarskich - impresjonizmu. Czas wolny, rejs statkiem po Sekwanie (cena ok. 11 EUR). Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu - zwiedzanie ogrodów i pałacu, który był rezydencją francuskich Ludwików i klejnotem klasycyzmu barokowego. Znajduje się tu kilka polskich akcentów m. in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie Światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Przejazd do współczesnej atrakcji Paryża do dzielnicy XXI wieku "La Défense"- największego centrum biznesu i handlu. Powrót do centrum miasta, Łuk Triumfalny, spacer po Champs Elysees - najsłynniejszej alei świata. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: Trocadero, Hotel des Invalides z grobem Napoleona, Pola Marsowe, Wieża Eiffl a. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu opuszczenie pokoi, przejazd do centrum na piesze zwiedzanie miasta: Dzielnica łacińska - pamiętająca czasy Rzymian i mówiących po łacinie studentów najstarszego uniwersytetu paryskiego- Sorbony. Na wzgórzu świętej Genowefy znajduje się Pantheon - gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie- Skłodowska. Przejście do Ogrodów Luksemburskich, w których mieści się XVII - wieczny Pałac Luksemburski. Kolejna dzielnica - La Cité - najstarsza część i kolebka Paryża z Katedrą Notre-Dame. Sainte Chapelle- najpiękniejsze witraże Europy, Conciergerie- dawne więzienie, Pałac Sprawiedliwości. Przejazd do Centrum Pompidou - symbolu nowoczesności z zewnętrznymi rurami, rusztowaniami i windami. Niedaleko stoi Hotel de Ville - budynek merostwa Paryża. Czas wolny. Ciąg dalszy zwiedzania: Les Halles, kościół św. Eustachiusza, Luwr, Ogrody Tuileries, Place de la Concorde. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień:
Powrót do Polski w godzinach porannych.