Logo do druku

Lwów wycieczka - program

DZIEŃ 0/1:
Wyjazd według rozkładu jazdy. Przyjazd do Lwowa. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Zwiedzanie miasta: rynek, Ratusz Lwowski, cztery Empirowe studnie, cerkiew Wołoska ze słynną wieżą Korniaktowską, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska. Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Cd zwiedzania: Stara Prochownia, Klasztor
Karmelitów, Pałac Biskupi, Pałac Hrabiny Potockiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, mogiły M. Konopnickiej, G. Zapolskiej i inne, wjazd na Wysoki Zamek, podziwianie panoramy Lwowa, wieczorny spacer po tętniących życiem wałach Hetmańskich. Nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie zamków Złotej Podkowy:
Olesko - miejsce narodzin Jana III Sobieskiego, bogata
ekspozycja obrazów, rzeźby, przedmiotów sztuki użytkowej;
Podhorce - zamkowy kompleks obronny - rezydencja rodów Koniecpolskich, Rzewuskich, Sanguszków; Złoczów - rezydencja Jana III Sobieskiego, Chiński Pałac. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 3/4:
Powrót do Polski w godz nocnych/rannych

Program wycieczki dla turnusów oznaczonych *

 

 

 

 

Program wycieczki dla pozostałych turnusów


1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Lwowa - miasta usytuowanego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem wschodu i zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody. Pierwsze spotkanie z miastem: Prospekt Swobody, który jest miejscem manifestacji politycznych i parad wojskowych, Gmach Teatru Wielkiego i Baletu - jest to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa. Plac Mickiewicza - najsłynniejszy plac Lwowa z pomnikiem Adama Mickiewicza, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na trasę "Złotej Podkowy"- malowniczy szlak, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Złoczów - zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów, Pawilon Chiński. Podhorce - rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylianów. Olesko - zwiedzanie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki - obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Powrót do Lwowa. Czas wolny. Dla chętnych kolacja regionalna w restauracji (dodatkowo płatna ok. 15 EUR). Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski - jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany "lwowskim Pere- Lachaise", cmentarz Orląt Lwowskich, greckokatolicka katedra św. Jura, Wysoki Zamek z Kopcem Unii - panorama miasta i okolicy, Uniwersytet Lwowski (były Sejm Galicyjski). Starówka: rynek, katedra łacińska - jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie. Kaplica Boimów- pomnik architektury i rzeźby manierystycznej. Katedra Ormiańska - budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie. Cerkiew Uspieńska, Wieża Prochowa, Kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów - jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. Czas wolny, kolacja. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.