Logo do druku

Wycieczka do Budapesztu - program

Program wycieczki dla turnusów oznaczonych *

Dzień 1:

Wyjazd wg rozkładu jazdy.
Przejazd przez Słowację do Budapesztu,
Zzwiedzanie miasta: Peszt, Bazylika św Stefana, ulica Vaci Kigyo, Parlament. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie; zwiedzanie: Góra Gellerta, Buda, Kościół św. Macieja, Ratusz, Plac Kapisztran, Wieża Marii Magdaleny, Brama Wiedeńska, Plac Disz, Baszta Rybacka, Zamek Królewski. Czas wolny. Nocleg

Dzień 3

Śniadanie; zwiedzanie: Wyspa św. Małgorzaty, Pomnik Milenium, Lasek Miejski, baseny termalne. PRZEJAZD DO SZENTENDRE , zwiedzanie: kościól śwPiotra i Pawła, muzeum marcepanu i wina, Katedra Serbska. Czas wolny.
Wyjazd do Polski

Dzień 3/4

Przyjazd do Polski w godz nocnych/rannych.

Program wycieczki dla pozostałych turnusów

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację. Przyjazd do Esztergom -zabytkowego miasteczka leżącego nad Dunajem, spacer i zwiedzanie największej węgierskiej bazyliki. Przejazd wzdłuż Dunaju przez Szentendre do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu m. in.: Plac Bohaterów - najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad - bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo - jeden z największych w Europie kompleksów basenowych, dzielnica ambasad, opera otwarta w 1884 r., dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna, bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża, Parlament należący do największych budynków parlamentarnych na świecie, wzorowany na gmachu parlamentu londyńskiego, Wzgórze zamkowe, Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany, rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju (dodatkowo płatny). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania stolicy Węgier: Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok, Cytadela, mosty na Dunaju, Wyspa Małgorzaty - z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie, stanowiącymi "zielone płuca" stolicy Węgier. W godzinach południowych przejazd do Egeru - jednego z najładniejszych miast Węgier, leżącego 120 km od Budapesztu. W Egerze znajduje się jeden z najstarszych zamków na Węgrzech, czeka tutaj na turystów wiele atrakcji, które warto obejrzeć np. wystawy poświęcone twierdzy, kazamaty, galeria obrazów, muzeum więzienne. Turcy budowali tu łaźnie, zasilane znanymi już wówczas źródłami. Jedna z nich działa po dziś dzień, a główny basen jest przykryty kopułą, która składa się z 200 tysięcy małych, złotych płytek. Eger słynie również ze wspaniałego wina Egri Bikavér (Bycza Krew). Piesze zwiedzanie miasta. Przejazd do Doliny Pięknej Pani, która jest miejscem, gdzie składowane są najlepsze wina Egeru. Dla chętnych kolacja regionalna. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju.

4 dzień:
Powrót do Polski w godzinach porannych.