Logo do druku

Zobacz program wycieczki

Program wycieczki dla turnusów oznaczonych *

1 dzień: przejazd do Berlina. Zwiedzanie : Katedra Berlińska, Muzeum Pergamonu, aleja Unter den Linden, bulwar handlowy Kurfurstendamm. Czas wolny. Nocleg.


2 dzień: śniadanie, przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie: pałac Sanssouci, Kościół Piotra i Pawła, Stare Miasto, Cecilienhof - miejsca podpisania Układu Poczdamskiego. Czas wolny. Powrót do Berlina: Brama Brandenburska, Reichstag. Czas wolny. Nocleg.


3 dzień: śniadanie, przejazd do Tropical Island w Krausnick (dla chętnych możliwość pozostania  w Berlinie samodzielne zwiedzanie i czas wolny). Wypoczynek w największym tropikalnym parku rozrywki w Europie (lśniąca biała piaszczysta plaża, największy na świecie las tropikalny pod dachem, lazurowa laguna www.tropical-islanda.de).
Wyjazd do Polski


4 dzień: Przyjazd do Polski w godz. nocnych/rannych

Program wycieczki dla pozostałych  turnusów 

1 dzień:wyjazd z Polski; przejazd w kierunku stolicy Niemiec.

2 dzień: przyjazd do Berlina w godzinach porannych. Zwiedzanie największych atrakcji miasta rozpoczniemy od przejażdżki autokarem wzdłuż pozostałości "muru berlińskiego" do Aleksanderplatz - głównego placu dawnego Berlina. Stamtąd najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden udamy się do Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego - Reichstagu. Wejście na kopułę, skąd roztacza się wspaniały widok na centrum Berlina. Przejazd przez dzielnicę rządową obok Urzędu Kanclerskiego do serca zachodniej części Berlina - Europa Center. Tam zobaczymy zegar upływającego czasu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma - Gedaechtniskirche. Spacerem po promenadzie Kurfuerstendamm zakończymy zwiedzanie zachodniej części Berlina i udamy się na Potsdamer Platz. Przejazd do hotelu na nocleg.

3 dzień: po śniadaniu dalszy pobyt w stolicy Niemiec. Zwiedzanie rozpoczynamy od Muzeum Pergamońskiego - najsłynniejszego i najchętniej odwiedzanego muzeum Berlina, w którym znajduje się ołtarz z Pergamonu oraz droga procesyjna bogini Isztar z Babilonu, zbiory egipskie. Podziwiając klasycystyczny Berlin Hohenzollernów, m.in.: Nowy Odwach, budynek opery, katedrę św. Jadwigi docieramy do Nikolaiviertel. Dzielnica będąca kolebką stolicy Niemiec jest ulubionym miejscem spacerów berlińczyków i turystów. Stanowi reminiscencję świetności przedwojennego Berlina. W czasie wolnym możliwy wjazd na wieżę telewizyjną. Zwiedzanie proponujemy zakończyć godzinną przejażdżką statkiem po Szprewie i kanałach Berlina (* realizacja możliwa w miesiącach letnich i przy sprzyjającej pogodzie). Jest ona znakomitą okazją do poznania miasta z innej perspektywy, do zobaczenia Wyspy Muzeów, śmiałej architektonicznie dzielnicy rządowej wraz z siedzibą Kanclerza RFN, nowego dworca głównego oraz zabytkowych i nowych mostów łączących brzegi rzeki. Powrót na nocleg.

4 dzień: po śniadaniu przejazd do Krausnick, gdzie czeka na uczestników pobyt na Tropikalnej Wyspie. Na 66 tys. metrów kwadratowych nawet w zimie jest ciepło i słonecznie. Na gości czeka największa w Europie egzotyczna strefa saun i Morze Południowe z piaszczystą plażą o długości 200 metrów. Można odwiedzić wioskę tropikalną, której największą atrakcją jest oryginalna architektura - budowle pochodzące z krajów podzwrotnikowych. Pod dachem rośnie tu około 600 rodzajów roślin. Większość z nich pochodzi z regionu Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Południowej. Entuzjastów aktywnego wypoczynku zainteresują cztery zjeżdżalnie wodne - od łagodnej ślizgawki familijnej ze specjalnymi oponami po zjeżdżalnię turbo, na której można rozwinąć prędkość nawet do 70 kilometrów na godzinę. Można także polecieć balonem i podziwiać tropiki z wysokości 55 metrów. Na miejscu jest też fitnessclub oraz pole do minigolfa. Dzień zabawy, radości i relaksu przy niezmiennej, przyjemnej temperaturze 25 stopni. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

5 dzień: przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Uwagi

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów muzealnych i na komunikację miejską oraz rejsu po Szprewie (ok. 40 EUR). Bilet wstępu na Tropikalną Wyspę kosztuje ok. 35 EUR.