Logo do druku

Zobacz program wycieczki Wiedeń

Program wycieczki dla pozostałych turnusów:

1 dzień

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Bratysławy - krótkie zwiedzanie stolicy Słowacji: Stare Miasto, zamek, czas wolny. Przejazd w okolice Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, kolacja nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Krems i Stein - najstarszego miasta Dolnej Austrii, malowniczo położnego nad Dunajem, perły architektury renesansowej. Krems leży na krańcu słynnej doliny Wachau - rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Spacer po miasteczku, a następnie przejazd autokarem do Melk lub rejs statkiem po Dunaju*, słynną doliną Wachau wśród winnic, średniowiecznych zamków i opactw. Melk to drugie co do wielkości opactwo Benedyktynów w Europie, miejsce pielgrzymek austriackich cesarzy; z dziedzińca rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Klasztor Benedyktynów z przepięknym barokowym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła należy do najwspanialszych obiektów architektonicznych Europy. W godzinach popołudniowych przejazd do dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn, spacer po romantycznym parku z Gloriettą - punktem widokowym. Objazd miasta autokarem: Ringstrasse- wspaniały bulwar wiedeński, mogą tu Państwo podziwiać okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz - wzorowany na Ratuszu w Brukseli. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania stolicy Austrii: Belweder z pięknymi ogrodami, wprawiające w zdziwienie budowle Friedensreich Hundertwasser"a, kościół Karola Boromeusza, spacer po Centrum - gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynna ze swoich kolorowych dachówek, Hofburg - rezydencja cesarska, Ulica Graben, Plac św. Szczepana oraz Kärntnerstrasse- wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Czas wolny. Po południu przejazd na jedno z okolicznych wzgórz Lasku Wiedeńskiego - Kahlenberg, w miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Rozpościera się stąd piękny widok na całe miasto. Przejazd do dzielnicy Grinzing, tradycyjnej wioski winiarzy słynącej z niezliczonej ilości restauracji, winiarni, kafejek. Dla chętnych kolacja w typowej gospodzie z winem i muzyką. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

4 dzień:
Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

Program wycieczki dla  turnusów oznaczonych *:

Dzień 0/1
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację zwiedzanie Bratysławy, Stare Miasto, kościół św. Marcina, zamek, wieża Michalska, Teatr. Nocleg.

Dzień 2
Wyjazd do Wiednia, zwiedzanie miasta: Ringstrasse, Plac Marii Teresy z Muzeami Historii Naturalnej i Historii Sztuki, Hofburg, ul.Graben - kolumna św Trójcy, kościół św Piotra, katedra św Stefana, Opera. Czas wolny

Dzień 3
Wymeldowanie z hotelu. Zwiedzanie Wiednia: Kahlenberg- panorama miasta, Schonnbrunn- letnia rezydencja cesarskiej rodziny Habsburgów, spacer po ogrodach: Glorietta, Fontanna Neptuna, Palmiarnia, Motylarnia, Ruiny Rzymskie . Przejazd na Prater. Czas wolny. Wyjazd w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Polski.

Dzień 3/4
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych/porannych