Logo do druku

Wycieczka objazdowa

PROGRAM:

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrii.


2 dzień:
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja*, nocleg.


3 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki Świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki San Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Przejazd do Umbrii. Wizyta w Asyżu - mieście św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób św. Franciszka oraz będziemy podziwiali m.in. cykl 28 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zwiedzimy Kościół św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, kolacja*, nocleg.


4 dzień:
Śniadanie. Przyjazd do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, w których będziemy podziwiali bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej - miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. Konklawe. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej zejdziemy do Bazyliki Św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat chrześcijaństwa spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. W bazylice będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości." Następnie zejdziemy do krypt watykańskich, aby nawiedzić grób Papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu pobytu w "Stolicy Piotrowej" udamy się do najsłynniejszej fontanny świata - Fontanny Di Trevi i dalej na Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.


5 dzień:
Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi, w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża na Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa, które oficjalnie kończy audiencję udamy się na dalsze zwiedzanie świeckiego Rzymu. Na trasie naszego spaceru: Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z Kapitolu zejdziemy do Forum Romanum aby przejść słynną Via Sacra - Świętą Drogą, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Następnie wejdziemy na Wzgórze Palatyńskie, miejsce w którym narodziło się antyczne Imperium Rzymskie. Następnie przejdziemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Przejazd do Hotelu w okolicy Florencji, kolacja*, nocleg.


6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji - kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego będziemy się zachwycali przepiękną panoramą na miasto położone w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum miasta rozpoczniemy od Kościoła Santa Croce - św. Krzyża - miejsca pochowku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji, gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Będziemy również podziwiali stojące tuż przy katedrze: Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd do Polski, przejazd przez Czechy i Austrię z przerwami na posiłki.


7 dzień:
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.