Logo do druku

Program Witaj Anglio

1 dzień:
Wyjazd z Polski.

2 dzień:
Podróż przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais -Dover lub przejazd Eurotunelem. Przyjazd do Londynu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Windsoru - symbolu monarchii i największego zamieszkiwanego zamku na świecie. Powrót do Londynu. Wizyta w British Museum - z imponującą kolekcją eksponatów pochodzących ze wszystkich stron świata. Następnie zwiedzanie: Trafalgar Square z Galerią Narodów z jedną z największych na świecie kolekcji dzieł sztuki m.in.: Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rubensa, Rembrandta, Van Gogha czy Picassa, słynna ulica handlowa Oxford Street, Piccadilly Circus, Chinatown, Leicester Square. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Stonehenge - jednego z najsłynniejszych i najbardziej tajemniczych miejsc w Wielkiej Brytanii, megalitycznego, kamiennego kręgu. Następnie przejazd do Oxfordu - miasta uniwersyteckiego z najbardziej znaną uczelnią na świecie - Oxford University. Spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem: Christ Church College, Magdalen College, Radcliffe Camera, Bodleian Library (Biblioteka Bodleian), Sheldonian Theatre (miejsce rozdawania dyplomów uniwersyteckich). Czas wolny za zakupy. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Londynu: Pałac Buckingham, Park św. Jakuba, koszary Królewskiej Gwardii Konnej, Downing Street - pilnie strzeżona siedziba premiera, White Hall, Parlament z wieżą zegarową Big Ben, przejście obok Opactwa Westminsterskiego - miejsca pochówku oraz koronacji monarchów angielskich. Rejs po Tamizie do Tower Pier. Następnie spacer wzdłuż Tamizy: The Tower of London - słynna budowla, która w swej historii była fortecą, pałacem i więzieniem oraz most zwodzony Tower Bridge. Katedra św. Pawła z drugą, co do wielkości kopułą na świecie (117 m wysokości). Przejście Mostem Milenijnym w kierunku Teatru Elżbietańskiego "The Globe Theatre". Następnie przejazd metrem i kolejką DLR w stronę Greenwich i zwiedzanie: królewskie obserwatorium astronomiczne, wizyta na południku 0°, spacer po parku. Wieczorem ostatni punkt programu - gigantyczne Londyńskie Oko. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu wizyta w Galerii Figur Woskowych Madame Tussaud. Początki muzeum sięgają 1802 r., gdy Madame przybyła do Londynu z odlewami głów zgilotynowanych francuskich arystokratów. Dziś w galerii można obejrzeć bogaty zbiór woskowych figur wielu sławnych osób.Wyjazd w drogę powrotną do kraju.